Psi, medvídci a látková plena: Jak se zrodila Anavy

Značka Anavy je pojmem ve světě moderních látkových plen. Značí tradici a kvalitu. Majitelka Anavy je nenápadná, avšak o to činorodější maminka tří malých pomocníčků (To se jí to s takovými pracanty podniká, že? 😉 ).

…tam všude najdete logo Anavy.

Užijte si rozhovor s Ivanou Filipovičovou, zakladatelkou české značky Anavy.

Anavy - Ivana Filipovičová s dcerou
Ivana Filipovičová s dcerou

Jakou profesi jste vykonávala před narozením dítěte? Plánujete návrat k původní profesi?

Otěhotněla jsem jako studentka třetího ročníku oboru Aplikovaná informatika na FI MU (Fakulta informatiky Masarykovy univerzity). Zároveň jsem pracovala v Ústavu výpočetní techniky jako programátor a pracovník uživatelské podpory. Návrat k původní profesi v současné době neplánuji 🙂

Jaká je historie značky Anavy?

V roce 2008, když jsem čekala první dítě, jsem si našila několik kalhotkových plen a vkládaček. Po narození dcery jsem je různě vylepšovala a vyvíjela až k současné podobě. Na svých plenách jsem postupně “odchovala” všechny tři své děti od narození až po nočník. Plenky zaujaly i mé kamarádky, takže jsem začala šít na zakázku. Později se to “rozkřiklo” po internetu a zakázky přibývaly. Sama jsem již nestíhala šít, a tak se výroba přesunula do šicí dílny.

Název jsem již dříve používala pro svou chovatelskou stanici zlatých retrívrů a jako značku pro své ručně šité sběratelské medvídky. Takže se přímo nabízel i pro plen. Proto i logo medvídka, které mi navrhl švagr. A význam názvu? Zkuste si jej přečíst odzadu. 🙂

Za značkou Anavy tedy od počátku stojím já, potažmo můj manžel, který mi v začátcích hodně pomáhal. A pomáhá i teď. Dále jsou to samozřejmě naše švadlenky, kterých je v současné době sedm. V expedici a komunikaci se zákazníky jsem ještě před rokem pracovala pouze já. Musela jsem však k sobě přibrat výpomoc. Nyní již práci vykonává pouze kolegyně Martina. Já se starám o nákup materiálů, vývoj výrobků a administrativu.

Nedávno jsme se přestěhovali do nového velkého skladu a máme i malou prodejnu/vzorkovnu.

Začínala jsem s jednovelikostními bambusovými kalhotkovými plenami, což je dodnes náš hlavní produkt. Časem bylo potřeba sortiment rozšířit, aby naše značka tvořila ucelený plenkový systém. Přibyly svrchní kalhotky, pleny vše v jednom a další.

Co značku Anavy odlišuje od ostatních značek látkových plen?

Odlišili jsme se především na samém začátku produkce tím, že plenky měly zajímavé potisky a vzory. Do té doby se vzory vyskytovaly pouze výjimečně u některých zahraničních plen, které byly velmi drahé. Zákaznice tak přestaly brát plenu jako čistě funkční záležitost. Plena se stala něčím, čím si mohly udělat radost.

Jinak si samozřejmě zakládáme na kvalitních materiálech s platnými atesty. Látky jsou v převážné většině vyrobeny v ČR či alespoň v rámci EU. Dlouhodobě spolupracujeme s českými výrobci látek a vyvíjíme materiály podle našich představ. Pleny šijeme na Moravě v malé rodinné dílně.

Díky široké základně našich zákaznic máme bohatou zpětnou vazbu, která nám pomáhá produkty dále vyvíjet ke spokojenosti maminek i dětí. Díky tomu jsme již třetím rokem v řadě získali titul Plena roku.

Také neustále rozšiřujeme sortiment, nejen pro děti, ale i pro maminky — např. dámské hygienické vložky či vložky do podprsenky pro kojící maminky. Naše výrobky lze zakoupit ve většině e-shopů i kamenných prodejen s plenkami v ČR a také samozřejmě přímo u nás.

Na který výrobek značky Anavy jste nejpyšnější?

Musím brát v potaz názor zákaznic, takže nejpopulárnějším výrobkem je určitě naše jednovelikostní bambusová plenka, ale i vícevrstvé pleny z bambusového froté jsou velmi oblíbené.

Jakou plánujete značce Anavy budoucnost?

Plánujeme hlavně

  • neustále vylepšovat stávající výrobky,
  • přidávat nové výrobky, zejména v oblasti oblečení pro děti.

Rádi bychom navýšili výrobní kapacitu, abychom mohli uspokojit zájem zahraničních zájemců o naše plenky.

 

Anavy se společně s dalšími českými značkami látkový plen podílela na skvělém videu Vyzkoušejte látkové pleny, které vytvořila Unie porodních asistentek.

Napsat komentář