Lucie Hladíková: „Petit Lulu je značkou maminek a jejich reflexí.“

Mladá, plná elánu a nadšení, taková je značka Petit Lulu. Řekla bych, že se tato značka trefila do boomu látkových plen. Načasování má tedy výborné. Její plenky se dostávají do povědomí. Poznejte Malou Lulu a seznamte se s jejími plány do budoucna.

Představuji Vám Lucii Hladíkovou, motor značky Petit Lulu.

Petit Lulu Lucie Hladíková
Lucie Hladíková

Jakou profesi jste vykonávala před narozením dítěte? Plánujete návrat k původní profesi?

Vystudovala jsem sociální politiku na FF UK (Filozofická fakulta Univerzity Karlovy). Pracovala jsem nejprve jako sociální pracovnice v oblasti adiktologie. Po absolvování pěti set hodin psychoterapeutického výcviku jsem působila jako skupinový a individuální terapeut v terapeutické komunitě pro drogově závislé. I když mě práce velmi bavila a ráda na ni vzpomínám, momentálně návrat do sociálních služeb neplánuji. Po skončení rodičovské dovolené bych se ráda naplno věnovala firmě Petit Lulu.

Jaká je historie značky Petit Lulu?

Značka Petit Lulu vznikla úplně náhodou loni na podzim po porodu mého syna Vojtíška. V těhotenství jsem objevila na internetu látkové pleny. Natolik mě nadchly, že jsem si pořídila svůj první šicí stroj. Ušila jsem synovi plnou látkovací výbavu podle návodů na internetu.

Pak jsem pár kousků vystavila na Fler k prodeji a kolotoč se roztočil. Neměla jsem žádný podnikatelský záměr ani ideu, že chci založit novou značku látkových plen. Prostě mě těšilo, že se mé výrobky líbí.  Reagovala jsem na stále nové a nové výzvy, které od zákaznic přicházely. Najednou byl sortiment tak široký a objednávky pravidelné, že jsem si řekla, že by mě to mohlo živit. Ta myšlenka se mi zalíbila především proto, že ráda dělám věci, které mají smysl. Ať už je to práce terapeuta nebo výroba látkových plen.

Název značky byl již od počátku jasný. Lulu je má přezdívka z vysoké školy. Petit Lulu, v překladu malá Lulu, představuje malé miminko. Růžová a modrá barva v logu značí holčičku a chlapečka. Lulu také v dětské řeči představuje slovo „čůrat“. Lulu je také zkratka mého jména a jména mého manžela (Lukáš a Lucie). Významů je více.  Značka Petit Lulu by měla nabízet víc než jen látkové pleny, tak jako má mnoho významů.

Většinu výrobků si necháváme šít v jedné šicí dílně, občas šiji ještě já, když dílna nestíhá. Za Petit Lulu stojím já a můj manžel, který je mi velkou oporou a druhou půlkou Petit Lulu. Dále naši modelové, syn Vojtíšek (14 měsíců) a synovec Jiříček (1 měsíc,) a vůbec celá naše velká rodina, která mi velmi pomáhá. Začínala jsem se svrchními kalhotkami, které brzy na to doplnily kalhotkové plenky, minimální pleny, přebalovací podložky, noční pleny a další výrobky.

Co značku Petit Lulu odlišuje od ostatních značek látkových plen?

Petit Lulu je značkou maminek a jejich reflexí. Snažíme se pružně reagovat na zpětné vazby, které k nám od maminek přicházejí. Vzhledem k tomu, že nevyrábíme zatím v tak velkém množství jako jiné české plenkové značky, máme stále ještě možnost flexibilně reagovat na individuální přání zákaznic.

Petit Lulu také nabízí zvýhodněné ubytování v našem horském penzionu v Harrachově. Penzion je bývalá dětská ozdravovna, kde se léčily děti s astmatem a alergiemi. I nadále k nám jezdí rodiny s dětmi a mateřská centra za zdejším čistým vzduchem. Zvažujeme také pobyty pro rodiny s dětmi spojené s látkováním. Zároveň při pobytu v našem penzionu získáte

  • 300 Kč poukaz na nákup výrobků u Petit Lulu,
  • možnost prohlédnout si výrobky osobně,
  • nahlédnout do mé malé dílny, kde to všechno začalo.

Poslední věc, která je charakteristická pro Petit Lulu, je určitě to, že si uvědomujeme, že mateřství je období nejen krásné, ale také finančně nákladné. Snažíme se maminkám nabídnout výrobky v jednovelikostní variantě a  výrobky kompatibilní s ostatními výrobky. Maminky díky tomu nemusí neustále dokupovat různé velikosti plen, různě velké pleny vkládací. Chceme, aby měly maminky s látkováním co nejnižší výdaje. Například k noční pleně jsme záměrně do setu nepřidali krátkou čtyřvrstvou vkládací plenu na zvýšení savosti. Důvodem bylo, že ne každá maminka ji potřebuje, a nechtěli jsme plenu zbytečně prodražit. Naší cenovou politikou chceme zvýhodnit látkové pleny oproti jednorázovým. Též chceme látkové pleny zpřístupnit co největšímu počtu maminek.

Co se týče zákaznického servisu, určitě bych ráda vyzdvihla rychlost komunikace se zákazníky, odeslání zboží a řešení reklamací.

Na který výrobek značky Petit Lulu jste nejpyšnější?

Nejpyšnější? No asi na noční kalhotkovou plenu. Tuto plenu mi pomohla vyvinout MUDr. Jana Adámková. Jana plenu testovala a pomohla ji dotvořit do „dokonalosti“. Jana má již dítě na konci plenkového období, navíc velmi „učůrané“, vyzkoušela noční pleny všech možných značek, a stále nebyla spokojená. Proto mě oslovila s určitými požadavky a plena byla na světě. Noční plena

  • má standardní střih Petit Lulu,
  • je dotvořena přišitými barevnými hvězdičkami,
  • je velmi savá,
  • myslím, že se povedla.

Díky, Jani!

Ještě bych ráda zmínila minimální plenu (SIO). Finální podobu minimální pleny dotáhl můj manžel. Přišel s tím, že by na ní mohly být patentky, čímž vznikla plena jednovelikostní. Pak už nebylo těžké vyrobit náhradní savá jádra. Minimální plena je unikátním a oblíbeným produktem na českém trhu.

Jakou plánujete značce Petit Lulu budoucnost?

V blízké budoucnosti navštívíme veletrh FOR BABIES v Praze, kam bychom vás rádi pozvali.

Chtěli bychom ještě rozšířit sortiment vlastních výrobků. Nic se ale nesmí uspěchat. Výrobky navrhujeme a vybíráme k výrobě dle zájmu a požadavků zákaznic. Momentálně mohu prozradit, že je ve fázi testování SIO plena a souběžně probíhá veřejný test vícevrstvé pleny mezi maminkami.

Příští týden se objeví na e-shopu naprostá novinka – svrchní kalhotky XL pro větší batolata. Chystáme i jiné novinky, které budou pro maminky milým překvapením 🙂

Vzhledem ke skutečnosti, že nás poslední dobou oslovuje stále více e-shopů a kamenných prodejen, zvažujeme velkoobchodní spolupráci. V současné době spolupracujeme s e-shopy ninegu.cz a plenkarna.cz.

Od nového roku budeme plátci DPH a pak se naše spolupráce ještě rozšíří. Petit Lulu bude pro zákaznice mnohem dostupnější po celé ČR. Rádi bychom také otevřeli kamenný obchod v Harrachově. Navyšovat počet zaměstnanců určitě budeme, tomu se nejspíš nevyhneme. Zahraniční expanzi nezavrhujeme, ale momentálně máme co dělat, abychom uspokojili tuzemské zákaznice.

Napsat komentář