Přebalovací podložka Haipa-daipa aneb Má věrná

Přebalování do látkových plen není v dnešní době jen o plenách. Týká se i doplňků, které usnadňují a zpříjemňují přebalování. Jedním z takových doplňků je látková přebalovací podložka. Před narozením syna by mě nenapadlo, že se tento obdélník stane nejpoužívanějším kouskem naší přebalovací výbavy.

Přebalovací podložka, kterou jsem si vzala dnes na přetřes, je produktem české značky Haipa-daipa. Není to plena, a tudíž ji nebudu řadit do systému plen. Jedná se o doplněk, bez kterého se při používání látkových plen obejdete. Já osobně jsem si na ni zvykla do té míry, že už se bez ní téměř neobejdu.

Přebalovací dečku (oficiální název) se vzorem slonů jsem pořídila novou v e-shopu Brouczech. Stála 370 Kč.

MateriálHaipa-daipa Přebalovací podložka 2013-9-16-1501-Z-N (1024x683) podložky

Podložka se skládá ze dvou látek. Fleece tvoří jednu stranu podložky. Vzorovaný polyester laminovaný polyuretanem je na druhé straně podložky. Díky polyuretanovému zátěru je podložka nepropustná. Tuto vlastnost oceníte nejen při přebalování, ale i při „větrání“ nebo v kočárku při ublinknutí.

Z fleecu jsem měla obavy. Byly naprosto bezdůvodné. Microfleece, který Haipa-daipa na podložku použila, je prvotřídní. Přestože je podložka používaná denně téměř osmnáct měsíců, je stále ve skvělé kondici. Fleece nežmolkuje. Podložka je hebká a jemná.

Výdrž polyuretanového zátěru nedokážu ohodnotit, jelikož v současné době žádné tekuté nehody nejsou. Kvalitu zátěru posoudím, až začne noční období bez plen. To je zatím v nedohlednu.

Zapínání podložky

Podložka na sobě nemá připevněné žádné zapínání. Je zcela hladká. Nemá žádné svazovací tkaničky, poutko ani cokoli dalšího.

Střih podložky

Prostý obdélník o rozměrech 50 x 70 cm. Původně jsem se obávala, že tento rozměr nebude dostatečný. Výrobci vědí, co šijí a proč volí právě takový střih, takové rozměry. Velikost podložky je pro účely přebalování tak akorát. Větší by zabírala místo v batohu. Menší by neměla široké využití.

Haipa-daipa Přebalovací dečka
Přebalovací podložka

Použití podložky

  • Podložku používám hlavně při přebalování.
  • Uplatnila se při větrání červenající se prdelky.
  • Posloužila mi jako podprdelník, když jsem kojila v mokré trávě.
  • Ochránila matraci v kočárku před všemožnými tekutinami.
  • Ušetřila matraci v postýlce setkání s mokrem.
  • Našla využití při cestě vlakem jako podložka na sedadlo.

Podložka je celkem stabilní – necestuje, nekroutí se. Po hladkém stole trošku bruslí, ale při vypodložení dekou bruslení vymizí.

Péče o podložku

Péče je nenáročná. Když na podložku kápla kapka, nevsákla se. Stačilo kapku setřít a bylo uklizeno. Při vydatnějším potřísnění či podivném závanu vyperu podložku s plenkami na 60°C a vyvěsím do sušárny či přehodím přes židli. Rychlost schnutí je úžasná.

Plusy a mínusy podložky

  • Rychlé schnutí,
  • nevsakování se tekutin,
  • příjemný fleece,

to jsou jasné klady. Zápor je pouze jeden, a to ten, že mám pouze jednu tuto podložku. Chyba. U dalšího prcka tuto chybu napravím.

Shrnutí

Podložka vyžaduje velmi málo péče. Je to opravdu povedený a funkční kousek, který hodně vydrží. Investice do podložky od Haipy-daipy se bohatě vyplatila.

Napsat komentář