Plenkopis – pilotní díl – Velké přípravy

Zahajuji seriál, který se bude zabývat historií našeho malého rodinného přebalování. Jednotlivé díly budou odpovídat určitým přebalovacím obdobím. Dozvíte se, jaké plenky jsme pro syna v daném období používali a jak se nám osvědčily.

V těhotenství jsem pročítala stránky na webu a snažila se zorientovat ve světě moderních látkových plen. Původně jsem kupříkladu o kalhotkovkách neměla ani páru. Počítala jsem s tím, že budu přebalovat do klasických čtverců. Prošla jsem pár webů a zjistila, jak široké jsou látkovací možnosti. Navštívila jsem kamennou prodejnu Mamaja v Opavě a odnesla si jednovelikostní Pop In SIO plenku.

Plenku Pop In jsem pořídila proto, abych mohla okolí ukázat, jak promyšlené jsou moderní látkové pleny. Asi tušíte, jak jsem pochodila. Nejsem právě typ člověka, který dokáže strhnout davy, natož příbuzné. Ale což, přebalovat přeci budu já a Vlasťa. Plenka byla sametová. Stále jsem ji rozkládala a skládala a těšila se, až ji poprvé použiju.

Nečekaně, bolestně a příliš brzy, tak se narodil náš Pavouček. Na začátku pátého měsíce. Příliš brzy na cokoli. Popinku jsem zahrabala na dno šuplíku a začalo uplakané období. Naštěstí netrvalo moc dlouho. V den, kdy se měl Pavouček oficiálně narodit, jsem na testu objevila dvě čárky. Vlastně tam ani nebyly, ale já je tam viděla.

Těhotenství probíhalo vcelku bezproblémově. Ve 28. týdnu nastal zlom. Nemocnice, pilule, ležení a paralyzující strach. Výbavičku jsem začala pořádně pořizovat až ve 35. týdnu. Dala jsem na rady z netu a nekoupila jsem žádnou sadu. Vybrala jsem pleny různých druhů od různých výrobců. Řekla bych, že je to typická začátečnická výbava. Kdybych pořizovala výbavu dnes, sestavila bych ji jinak.

Než se Frantik narodil, nashromáždila jsem tuto výbavu:

Látkové pleny - výbava před narozením synka
Látkové pleny – výbava před narozením synka

Vypraná, vyžehlená a načančaná látková výbava čekala na příchod malého uživatele.

 

 

 

 

Napsat komentář