„Zlatých českých ručiček je dostatek, je však potřeba je podpořit,“ říká Jana Kopejtková

Chtěli byste vyzkoušet látkové pleny, které šijí malovýrobci. Nedokážete však posoudit, která plenka bude pro vaše miminko ta nejlepší, která mu bude sedět? Podívejte se na stránky Látkování.cz.

Jana Kopejtková
Jana Kopejtková

Naleznete na nich stále se rozšiřující nabídku malovýrobců. Maminka, která e-shop provozuje, zná dokonale pleny svých spolupracovnic (a nejen jich) a dokáže vám tak ušít výbavičku na míru pro vás a vaše miminko.

Představuji vám motor českých látkových švadlenek, paní Janu Kopejtkovou a e-shop Látkování.cz

Jakou profesi jste vykonávala před narozením dítěte?

Mé profesní portfolio je velmi bohaté, ale vždy nějakým způsobem souviselo s obchodem. Před narozením prvního miminka jsem pracovala jako obchodní zástupce v reklamě. Prodej mě vždy dost bavil, i když musím uznat, že osobní prodej a e-shop jsou dva naprosto rozdílné obory.

Přebalujete/přebalovala jste své děti do látkových plen?

Do látkových plenek jsem balila (a stále balím) obě své děti. Začínala jsem se sadou Popolinek, ale časem jsem si oblíbila samodoma plenky – nejdřív samozřejmě ty svoje, pak i ostatních maminek. V tuto chvíli nemám v látkové výbavě ani jednu „značkovou“ plenku, běžně sehnatelnou v e-shopech. Děti balím do plenek jak svých, tak i od ostatních švadlenek a nemůžu si je vynachválit. Než jsem se dopracovala k aktuální výbavě, nakoupila jsem a prodala téměř dvě stovky komerčně úspěšných plen. Perfektní zkušenost, ale spokojenost nikoli.

Co Vás přimělo k otevření vlastního e-shopu?

Právě tato má osobní zkušenost mě motivovala k tomu, abych zviditelnila tolik opomíjené domácí výrobky, protože jsem přesvědčena, že svou kvalitou předčí mnoho jiných, často o dost dražších, značek. Bohužel narážíme na to, že lidé ještě nejsou zvyklí kupovat zboží, na kterém není punc „značky“. Ale postupně se to naštěstí mění. Pomalu ale jistě se z některých našich zákaznic stávají vracející se zákaznice a chodí mi děkovné e-maily. Je to velmi povzbuzující. Nápad otevřit tento typ e-shopu byl ohodnocen také v letošní soutěži Rozjezdy 2013, kterou pořádala společnost T-Mobile. Umístili jsme se na třetím místě v kraji, z toho jsem měla obrovskou radost. Bylo to takové potvrzení, že to, co dělám, má skutečně smysl, a to i pro nezasvěcené.

V čem se odlišuje Váš e-shop od ostatních e-shopů s látkovými plenami?

Jsme jediný e-shop (kromě fleru), který sdružuje domácí švadlenky a nabízí jejich plenkové produkty. Objednávky chodí všechny přese mne. Občas zákaznici ještě poradím a spolu objednávku doladíme, než je rozeslána výrobkyním. Stejně tak přese mne chodí i reklamace (ťukám, zatím byly jen dvě). S našimi zákaznicemi jsem v neustálém kontaktu, jak písemném, tak i telefonickém. Vlastně telefonické poradenství využívají zákaznice celkem často a rády.

Čím obohatíte nabídku e-shopu v budoucnu?

Protože opravdu dám na to, co chtějí a co si myslí lidé, pro které pracuji, tak se občas formou ankety dotazuji, jestli je vše tak, jak si zákazníci představují. Stejným způsobem jsme před pár měsíci došli společně k závěru, že látkování nezahrnuje pouze dětské plenky, ale i maminkovské výrobky. Tak byly v podstatě ihned přidány. O dalším sortimentu jsem zatím neuvažovala, ráda bych se držela té původní koncepce, která je dle mého názoru nastavena originálně a správně.

Rozhodně uvítám další domácí švadlenky. Většinu stávajících jsem oslovila sama. Ale pokud je mezi čtenářkami další šikovná maminka, budu ráda, když mě kontaktuje a společně rozšíříme nabídku. Zlatých českých ručiček je dostatek, je však potřeba je podpořit a vyzdvihnout z těch pokojíčků a obýváků na náš trh. U nás má tuto šanci každá.

 

Napsat komentář