Magdalena Černá: „Šití plen mě baví“

Maminka, která vystupuje pod nickem „majab„, se do povědomí látkařek dostala zejména svrchními kalhotkami, které šije. Jak to vypadá, když šití plen člověka baví? To vám řekne paní Magdalena Černá neboli majab.

Jakou profesi jste vykonávala před narozením dítěte? Plánujete návrat k původní profesi?

Než se nám narodila naše první dcera, pracovala jsem v české firmě, která vyrábí nábytek. Byla jsem na pozici grafika, ačkoliv to přímo nesouvisí s oborem, který jsem vystudovala. Jsem absolventkou učitelství pro 2. stupeň základních škol na Ostravské univerzitě. Náplní mé práce bylo focení výrobků (nábytku) a vytváření nabídkových katalogů a letáků. I když jsem se na miminko těšila, byla jsem smutná z toho, že tuto práci musím opustit. Ale po narození naší malé se vše změnilo. Momentálně jsem na rodičovské dovolené. A co bude dál, to je ještě tajemstvím i pro mě.

majab-Magdalena Černá Přebalovací podložka
majab-Magdalena Černá Přebalovací podložka

Jak jste se dostala ke tvorbě potřeb pro látkování? Co Vás přivedlo k prodeji Vašich výrobků veřejnosti?

Ač se to bude zdát zvláštní, před porodem jsem nebyla úplně rozhodnutá, zda začnu, či nezačnu s látkovkami. Ale neustálé opruzeniny, nekonečné mazání a různé peripetie kolem mě samy dotlačily ,,to“ zkusit. A rozběhl se kolotoč nakupování, zkoušení, odprodej toho, co nesedělo. Až jsem jednou sedla za šicí stroj a jedny svrchní kalhotky jsem si ušila. A neskončilo u jedněch. Nejdřív jsem je nabídla kamarádkám, byly nadšené. Největší výzvou pro mě bylo vystavit svrchní kalhotky na Fler. Pomalu ale jistě se prodávaly jedny za druhými. Přišly také první komentáře spokojených zákaznic. Proto jsem se do toho pustila víc. Jednou z věcí, které mě také k šití dotlačily, byly poměrně vysoké ceny známých velkých značek. Proto se snažím držet ceny na takové úrovni, aby byly dostupné více maminkám a miminkům a aby se moderní látkování dostalo do povědomí i těch, kterých se třeba úplně netýká.

majab Svrchní kalhotky PUL jednovelikostní
majab Svrchní kalhotky PUL jednovelikostní

Který svůj výrobek máte nejraději?

Můj nejoblíbenější? Sama nevím.  Určitě to budou svrchňáčky, s těmi jsem začala. Ale teď jsem přišla na chuť pytlům na pleny a také přebalovacím podložkám.

Kde můžeme Vaše výrobky zakoupit?

Momentálně

  • dodávám však i do e-shopu ninegu.cz, který sdružuje práci mnoha jiných tvůrců, nejen plenek,
  • připravuji internetové stránky, zatím tedy bez e-shopu. Bude na nich e-mailový kontakt, přes který bude možné objednávat.
majab Pytel na pleny
majab Pytel na pleny

Jaké máte plány do budoucna?

Plánů do budoucna by bylo hodně, ale je třeba všechno, co se děje, přizpůsobit aktuální situaci. Ať už je to rostoucí dítko, které vyžaduje stále více pozornosti, nebo také ostatní rodina. Ale šití plen mě velmi baví, určitě budu vytvářet i nové výrobky. Nejvíc je to podmíněno tím, co bude malá potřebovat právě v té které etapě života. A blížíme se k tréninkovým kalhotkám, takže je možné, že i ty brzy přibudou v mé nabídce.

 

 

 

 

Jedna odpověď na “Magdalena Černá: „Šití plen mě baví“”

Napsat komentář