Svrchní kalhotky GroVia sucháč aneb Kalhotky, které mě dostaly

Na svrchní kalhotky GroVia jsem v diskusích četla jen pozitivní ohlasy. Zejména v souvislosti s klasickou čtvercovkou narovno. Svrchňáčky jsem byla okouknout naživo v Bráně k dětem. Od koupě mě odradila „síťka“, kterou mají na vnitřní části.Svrchňáčky GroVia na suchý zip jsou z polyesteru laminovaného termoplastickým polyuretanem (TPU), řadíme je tedy mezi PUL kalhotky. Jsou jednovelikostní. Výrobcem je americká značka GroVia.

Kalhotky mi na testování poslala paní Miroslava Gašparová, dovozkyně značky GroVia do ČR. Nové kalhotky koupíte za 370 Kč.

Kalhotky jsem testovala v průběhu jednoho měsíce. Budu tedy hodnotit, jak se osvědčily u rok a půl starého batolete.

Materiál svrchňáčků

GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip
GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip

Kalhotky mají na povrchu barevný polyester s originálními potisky. Polyester je laminovaný termoplastickým polyuretanem. Na vnitřní straně kalhotek, tedy na straně, která je nejblíže zadečku dítěte, je jakási polyesterová síťka. Síťka má drobná očka.

Kalhotky GroVia mě překvapily, jelikož neuvěřitelně rychle schnou. Jsou to jednoznačně nejrychleji schnoucí kalhotky, které jsem vyzkoušela. Přemýšlím, jestli na rychlost schnutí nemá vliv výše zmíněná síťka.

Kalhotky mají pěkné vzory.

Zapínání svrchňáčků

Dnešní recenze se týká zapínání na suchý zip. Když jsem v diskusích četla, že je sucháčová varianta kalhotek GroVia hezčí než patentková, jen jsem se usmívala. Sucháč jsem odvrhla, protože Františka, když byl malý, několikrát poškrábal. A ejhle, nyní dávám diskutujícím za pravdu. Svrchní kalhotky GroVia se zapínáním na suchý zip jsou vážně hezčí!

Suchý zip kalhotek není žádný drsoň. Ba naopak, je velmi jemný a příjemný na dotek. Část s háčky je přišitá na uších kalhotek. Část, do které se háčky zachycují (smyčková), je umístěna na přední ploše kalhotek. Jedná se o poměrně široký pruh látky, takže i možností zapínání je víc.

GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip
GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip

Suchý zip drží, neodlepuje se.  Zpočátku jsem měla s jeho rozepínáním problém. Rozepínání šlo ztuha. František však tento problém neměl. 🙂

Pro uchycení sucháčů při praní jsou na kalhotkách protikusy, které jsou ještě vybaveny jisticím páskem.

Sucháčové kalhotky jsou momentálně na testování u dalšího prcka. Kalhotky jsem neměla tak dlouho, abych mohla posoudit vzhled suchého zipu po dlouhodobém používání. Tuším ale, že se smyčková část postupně osuchá, nebude již tak reprezentativní a hladká, ale bude mít na sobě jakési chmýří.

Nesetkala jsem se s tím, že by suché zipy GroVia byly nějak extra přilnavé k jiným plenkám či oděvům. Suché zipy GroVia jsou přilnavé samy k sobě. Okraje části s háčky mají tendenci se vtáčet (rolovat) dovnitř. Nebaví mě je odrolovávat a narovnávat. Je to však jen kosmetická vada.

Střih svrchňáčků

GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip
GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip

Svrchňáčky jsou jednovelikostní. Dají se tedy využít od narození do odplenkování. U svrchňáčků GroVia si poměrně lehce představím, že budou sedět i průměrnému novorozenci. V praxi však tuto představu vyzkoušenou nemám. Osmnáctiměsíčnímu neobříkovi sedí jak ulité.

Kalhotky jsou drobné, měkké, úzké v mezinoží. Jsou jak stvořené pro chodící dítě. A pro čtvercové pleny narovno jsou geniální. Díky síťce plenka nikam neklouže, necestuje.

Výška sedu se dá korigovat zapínáním na patentky na břišní části plenky. Patentky jsou umístěny do tří sloupců a tří řad – jednu řadu tvoří samečci, další dvě řady samičky. Patentky drží jak přibité!

Nohavičky těchto kalhotek jsou jednoduché, dvojité nohavičky tedy nehledejte. Ze začátku mi přišlo, že okraje kalhotek v oblasti stehen mírně otlačují kůži dítěte. Dnes tomu již nevěnuji takovou pozornost.

Kalhotky se moc hezky přizpůsobí.

Použití svrchňáčků

GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip
GroVia Svrchňáčky PUL na suchý zip

Svrchňáčky GroVia jsem dávala zejména přes den. Využívám štíhlosti.  Do svrchňáčků lze vložit jednu čtvercovku narovno či jednu malou vkládačku. Plenky krásně drží na místě. Často přebaluji. Málovycpávání si můžu dovolit jen ve dnech, kdy František nepouští velké dávky najednou.

Jak jsem již zmínila několikrát, velké plus svrchňáčků GroVia je v úzkém střihu. Úzký střih se hodí pro chodící batole. Ale i malému miminku bude vyhovovat, jelikož ho nebude omezovat při nabírání pohybových dovedností.

Sucháčová varianta je velmi praktická pro venkovní použití. Rychle a jednoduše se zapíná. Františka v průběhu testování sucháče nikdy nepoškrábaly.

Kalhotkové pleny se do svrchňáčků GroVia soukají poměrně obtížně. Z jednoduchého a rychlého přebalení se stává boj. Zato originální savá jádra sedí do plenky výborně.

Kalhotky jsou spolehlivé. Když se mi podařilo odhadnout, že František nebude v noci pouštět velké dávky, zkusila jsem svrchňáky GroVia vycpat dostatečně savou vkládačkou (několika vkládačkami), a vyšlo to. Svrchňáčky GroVia zvládly noc beze ztráty plusových bodů.

Péče o svrchňáčky

GroVia Svrchňáčky PUL síťka
GroVia Svrchňáčky PUL síťka

Svrchňáčky peru na 60 °C v okamžiku, kdy jsou potřísněné stolicí či začínají nepříjemně zavánět. Myslela jsem si, že bude síťka chytat pachy a svrchňáčky bude třeba přepírat po každém použití. Není tomu tak. Síťka sice pachy chytá, ale ne v extrémní míře. Řekla bych, že přijímá pachy stejně jako svrchní část PUL kalhotek.

Původně jsem se domnívala, a z toho důvodu svrchňáčky nekoupila, že se bude stolice obtížně dostávát z otvorů v síťce. Počítala jsem s tím, že se stolice dostane mezi síťku a polyester laminovaný termoplastickým polyuretanem. Představa, jak obtížně se bude stolice z tohoto prostoru odstraňovat, mě od koupě svrchňáčků odradila. Dnes už vím, že moje představa byla naprosto mylná. Kupodivu se stolice do prostru mezi látkami nedostává. Ze síťky se navíc stolice odstraňuje snadno. Nevím však, jak se síťka chová v případě „vaječné“ stolice kojeného dítěte.

Pokud jsem do svrchňáčků použila čtvercovku narovno a ta zrovna schytala větší dávku tekutin, byla vlhká i síťka svrchňáků. Stačilo však nechat svrchní kalhotky chvíli (většinou jsem použila jiné svrchňáky a při dalším přebalení se vrátila k vyvětraným) vyvětrat a mohla jsem je použít znovu.

Svrchňáčky jsem po vyprání v pračce nechala volně sušit venku na šňůře či v sušárně. Schnutí je opravdu velmi rychlé. Svrchní kalhotky GroVia jsou PUL, a tudíž se nesmějí želit.

GroVia svrchňáčky jsou barevné a vzorované. Barvu nepouštějí. Nezaregistrovala jsem pouštění barvy ani u sucháčů. Před praním se uši se suchými zipy prostrčí jisticí páskou a připnou na protikus. Tato vychytávka drží dobře. Zipy se v pračce nerozepínají a neškodí tak jiným věcem.

Shrnutí

GroVia Svrchńáčky PUL suchý zip
GroVia Svrchńáčky PUL suchý zip

Jaká jsou hlavní pozitiva svrchňáčků GroVia? Jsou:

  • štíhlé,
  • geniální na plenku narovno,
  • dobře padnoucí,
  • zapínání na suchý zip je maximálně pohodlné.

Negativa? Pokud chcete používat převážně kalhotkové pleny, pořízení svrchňáčků GroVia důkladně zvažte. Pokud chcete štíhlou variantu pro začínajícího chodce, s pořízením svrchních kalhotek Grovia neváhejte. Tak snad jen jedno negativum, čistě estetické – při dlouhodobějším používání se suché zipy stávají vzhledově nereprezentativními.

Jsem ráda, že jsem si svrchňáčky GroVia mohla vyzkoušet. Byla jsem vůči nim zaujatá. Kdybych je vyzkoušela již dříve, mohly mi už dávno přinášet radost.

 

Jedna odpověď na “Svrchní kalhotky GroVia sucháč aneb Kalhotky, které mě dostaly”

Napsat komentář