Patentkové svrchňáčky GroVia: Stále jako nové

Testování jsem podrobila v diskusích vychvalované svrchní kalhotky GroVia. Prý jsou dokonalé pro použití s klasickou čtvercovkou narovno. Od jiných značek se GroVia svrchňáčky odlišují mimo jiné i síťkou, kterou mají na vnitřní části. Síťka ve mně nebudila důvěru, a proto jsem se těmto svrchňáčkům vyhýbala.

O svrchňáčcích GroVia jsem psala již včera. Patentková a sucháčová varianta jsou pro mě natolik rozdílné, že jsem se rozhodla pro každou variantu vytvořit recenzi. Recenze jsou prakticky stejné. Liší se v hodnocení způsobu zapínání.

Svrchňáčky GroVia na patentky jsou z polyesteru laminovaného termoplastickým polyuretanem (TPU), spadají tedy mezi PUL kalhotky. Jsou jednovelikostní. Výrobcem je americká značka GroVia.

Svrchňáčky GroVia na patentky
Svrchňáčky GroVia na patentky

Kalhotky mi na testování poslala paní Miroslava Gašparová, dovozkyně značky GroVia do ČR. Nové kalhotky pořídíte za 370 Kč.

Kalhotky jsem testovala v průběhu tří měsíců. Mějte prosím na paměti, že poznatky, které jsem učinila, se vztahují k užití svrchňáčků u rok a půl starého batolete.

Materiál svrchňáčků

Kalhotky mají na povrchu barevný polyester s obrázky. Polyester je laminovaný termoplastickým polyuretanem. Laminace zabezpečuje nepropustnost kalhotek. Zároveň však zajišťuje částečnou prodyšnost. Na straně kalhotek, která je nejblíže zadečku dítěte, je polyesterová síťka. Síťka má drobná očka.

Kalhotky GroVia mě překvapily, jelikož neuvěřitelně rychle schnou. Jsou to jednoznačně nejrychleji schnoucí kalhotky, které jsem vyzkoušela. Přemýšlím, jestli na rychlost schnutí nemá vliv výše zmíněná síťka.

Zapínání svrchňáčků

Svrchňáčky GroVia na patentky
Svrchňáčky GroVia na patentky

Dnešní recenze se týká zapínání na patentky. Když jsem v diskusích četla, že je sucháčová varianta kalhotek GroVia hezčí než patentková, jen jsem se usmívala. A ejhle, nyní dávám diskutujícím za pravdu. Svrchní kalhotky GroVia se zapínáním na patentky jsou hezké, avšak v porovnání se sucháčovými, jsou pro mě vzhledově na druhém místě.

Patentky jsou umístěné v jedné řadě. Jednořadé zapínání nevyhledávám, jelikož ho prostě neumím bezmyšlenkovitě zapnout. Na zapínání se musím velmi soustředit. Naštěstí už není ve Frkově případě potřeba uši při zapínání křížit. To by byl můj konec.

Nevím, jestli jsem nepochopila systém patentkového zapínání GroVia. Když jsem svrchňáčky pro účely focení zapínala na nejmenší velikost, koncová patentka levého ucha se nedala připnout (na svrchňácí není žádná komplementární patentka). Ucho tedy „plandalo“. Byla jsem z toho kapku rozpačitá.

Balzámem pro moji duši je to, že všechny patentky na svrchňácích po zapnutí drží. Nerozepínají se! Prostě drží. Ach. A nemají tendenci se vytrhávat.

Na vnitřní rozšiřující se části levého ucha je přišitá visačka. Já se zaradovala, že je tak dobře umístěná, že nehrozí otlačení Frka patentkou. Manžel prská při každém přebalení, že mu visačka překáží při zapínání.

Střih svrchňáčků

Svrchňáčky GroVia na patentky
Svrchňáčky GroVia na patentky

Svrchňáčky jsou jednovelikostní. Dají se tedy využít od narození do odplenkování. U svrchňáčků GroVia si poměrně snadno představím, že budou sedět i průměrnému novorozenci. I když představa křížení jednořadého zapínání mi úplně dobře nedělá. V praxi však tuto představu vyzkoušenou nemám. Osmnáctiměsíčnímu neobříkovi sedí jak ulité.

Kalhotky jsou drobné, měkké, úzké v mezinoží. Jsou jak stvořené pro chodící dítě. A pro čtvercové pleny narovno jsou geniální. Díky síťce plenka nikam neklouže, necestuje.

Výška sedu se dá korigovat zapínáním na patentky na břišní části plenky. Patentky jsou umístěny do tří sloupců a tří řad – jednu řadu tvoří samečky, další dvě řady samečci. Patentky drží jak přibité!

Nohavičky těchto kalhotek jsou jednoduché, dvojité nohavičky tedy nehledejte. Ze začátku mi přišlo, že okraje kalhotek v oblasti stehen lehce otlačují kůži dítěte. Dnes tomu již nevěnuji takovou pozornost.

Kalhotky se moc hezky přizpůsobí.

Použití svrchňáčků

Svrchňáčky GroVia na patentky
Svrchňáčky GroVia na patentky

Svrchňáčky GroVia jsem dávala zejména přes den. Využívám štíhlosti.  Do svrchňáčků lze vložit jednu čtvercovku narovno či jednu malou vkládačku. Plenky krásně drží na místě. Často přebaluji. Málovycpávání si můžu dovolit jen ve dnech, kdy František nepouští velké dávky najednou.

Jak jsem již zmínila několikrát, velké plus svrchňáčků GroVia je v úzkém střihu. Úzký střih se hodí pro chodící batole. Ale i malému miminku bude vyhovovat, jelikož ho nebude omezovat při nabírání pohybových dovedností.

Kalhotkové pleny se do svrchňáčků GroVia soukají poměrně obtížně. Z jednoduchého a rychlého přebalení se stává boj. Zato originální savá jádra sedí do plenky výborně.

Kalhotky jsou spolehlivé. Když se mi podařilo odhadnout, že František nebude v noci pouštět velké dávky, zkusila jsem svrchňáky GroVia vycpat dostatečně savou vkládačkou (několika vkládačkami), a vyšlo to. Svrchňáčky GroVia zvládly noc beze ztráty plusových bodů.

Péče o svrchňáčky

Svrchňáčky GroVia na patentky
Svrchňáčky GroVia na patentky

Svrchňáčky peru na 60 °C v okamžiku, kdy jsou potřísněné stolicí či začínají nepříjemně zavánět. Myslela jsem si, že bude síťka chytat pachy a svrchňáčky bude třeba přepírat po každém použití. Není tomu tak. Síťka sice pachy chytá, ale ne v extrémní míře. Řekla bych, že přijímá pachy stejně jako svrchní část PUL kalhotek.

Původně jsem se domnívala, a z toho důvodu svrchňáčky nekoupila, že se bude stolice obtížně dostávát z otvorů v síťce. Počítala jsem s tím, že se stolice dostane mezi síťku a polyester laminovaný termoplastickým polyuretanem. Představa, jak obtížně se bude stolice z tohoto prostoru odstraňovat, mě od koupě svrchňáčků odradila. Dnes už vím, že moje představa byla naprosto mylná. Kupodivu se stolice do prostru mezi látkami nedostává. Ze síťky se navíc stolice odstraňuje snadno. Nevím však, jak se síťka chová v případě „vaječné“ stolice kojeného dítěte.

Pokud jsem do svrchňáčků použila čtvercovku narovno a ta zrovna schytala větší dávku tekutin, byla vlhká i síťka svrchňáků. Stačilo však nechat svrchní kalhotky chvíli (většinou jsem použila jiné svrchňáky a při dalším se vrátila k vyvětraným) vyvětrat a mohla jsem je použít znovu.

Svrchňáčky jsem po vyprání v pračce nechala volně sušit venku na šňůře či v sušárně. Schnutí je opravdu velmi rychlé. Svrchní kalhotky GroVia jsou PUL, a tudíž se nesmějí želit.

GroVia svrchňáčky jsou barevné a vzorované. Barvu nepouštějí.

Shrnutí

Svrchňáčky GroVia na patentky
Svrchňáčky GroVia na patentky

Jaká jsou hlavní pozitiva svrchňáčků GroVia? Jsou:

  • štíhlé,
  • geniální na plenku narovno,
  • dobře padnoucí,
  • vzhledově stále jako nové.

Negativa? Jednořadé patentkové zapínání. Já si na jednořadé zapínání asi nezvyknu. Pokud chcete používat převážně kalhotkové pleny, pořízení svrchňáčků GroVia důkladně zvažte. Pokud chcete štíhlou variantu pro začínajícího chodce, s pořízením svrchních kalhotek Grovia neváhejte.

Jsem ráda, že jsem si svrchňáčky GroVia mohla vyzkoušet. Byla jsem vůči nim zaujatá. Po otestování konstatuji, že se mi tyto svrchňáčky velmi líbí. Na patentkové variantě není prakticky znát používání. Ač nefandím sucháčům, v případě svrchňáčků GroVia se za ně přimlouvám.

 

 

Napsat komentář