Lucie Vašinová: „Lidé jsou z výrobků nadšení.“

Také jste si myslely, že malovýrobci sedí po nocích za svitu svíčky v rohu kuchyně a šijí postupně plenku za plenkou? Někdy stačí jen výborný nápad, představivost, sebereflexe a podnikavý duch, a vše může být úplně jinak.

Lucie Vašinová
Lucie Vašinová

Důkazem je paní Lucie Vašinová, alias Joli Petit.

Jakou profesi jste vykonávala před narozením dítěte? Plánujete návrat k původní profesi?

Když jsem se po základní škole rozhodovala, co dál dělat, rozhodla jsem se pro studium na Střední pedagogické škole v Kroměříži. Měla jsem ráda různorodou činnost. Zpěv (od malička jsem chodila do sborového zpěvu), dramatiku, výtvarnou tvorbu (dědeček malíř, tatínek keramik, malíř, grafik), pohyb a toto všechno studium na této škole obsahovalo. Navíc jsem mohla dál pokračovat ve sborovém zpívání a to v dívčím pěveckém sboru této školy, který byl na vysoké profesionální úrovni. Čili po ukončení studia jsem nastoupila jako učitelka do vesnické mateřské školy, z které jsem po roce přesídlila do mateřské školy rožnovské. Tam jsem až do mateřské dovolené pracovala.

Jak jste se dostala ke tvorbě potřeb pro látkování? Co Vás přivedlo k prodeji Vašich výrobků veřejnosti?

Joli Petit Přebalovací podložka
Joli Petit Přebalovací podložka

Když se narodil syn Gabriel, věděla jsem, že chci používat látkové pleny (z mnoha důvodů – ty jsou látkujícím maminkám dobře známy 🙂 ). Sortiment, který se nabízel na našem trhu, nebyl vždy tak praktický, aby bylo používání látkových plen co nejjednodušší. Proto jsem se rozhodla vyrábět zboží, které co nejvíce ulehčí takto smýšlejícím rodičům jejich volbu (pytle na pleny se 3-4 kapsami, finančně dostupnou – savou – jednoduchou plenku).

Navíc jsem chtěla,

 • aby výrobky dokázaly zaujmout svým vzhledem
 • a byly pro zákazníky atraktivní, a
 • by jim tak nějak látkování pomohly alespoň vyzkoušet,
 • aby byly pomocníkem pro to překonat zábrany z hlediska náročnosti používání látkových plen, jak tomu bylo za našich maminek a babiček.
Joli Petit Vkládací plena
Joli Petit Vkládací plena

Do látkových plen jsem svého syna přebalovala od úplného miminka. Také jsme i cca 6-7 měsíců praktikovali BKM (BKM – bezplenková komunikační metoda).

Myšlenky na ulehčení rodinného rozpočtu u mě ani nebyly. Spíš jsem viděla, kolik peněz je z rodinného rozpočtu potřeba ubírat, aby tato značka mohla vzniknout. Prvními myšlenkami, a stále jimi z velké části jsou, bylo nabízet zboží praktické, ulehčující přebalování do látkových plen. Zároveň měly výrobky přinášet radost. Používání látkových plen pomáhá udržet naši planetu čistší. Myslím, že je to víc než potřeba.

Velmi mne tvoření (navrhování, kombinování, výroba) baví a to právě díky nim – designovým látkám, krásným materiálům a svěžím barvám, které z obyčejných plenek a pytlů na pleny udělají při používání i péči o ně (praní a sušení) krásný a příjemný zážitek. Jsem nadšená z látek, které můžete vidět na mém zboží.

Joli Petit Vícevrstvá plena
Joli Petit Vícevrstvá plena

První „látkovací“ věc, kterou jsem vytvořila? Budu teď chvíli tápat v paměti… Nejsem si jistá, ale myslím, že první věc, kterou jsem vytvořila, byly veselé vkládací pleny s vrchní barevnou látkou (bio bambusovým aksamitem), aby případně vzniklé fleky (když by nešly vyprat) byly méně nápadné a plenky tak zůstaly déle krásné. Já jsem nikdy nešila. Mám ráda věci kvalitní a to pro mě znamená:

 • kvalitní zpracování (profesionální ušití),
 • prvotřídní materiál (designové látky, bio tkaniny).

Kdybych se do šití pustila já, nevím, jak by to dopadlo. 🙂 Navíc některé výrobky nebylo snadné zpracovat kvalitně na domácím šicím stroji, takže spolupráce s šicí dílnou by časem stejně nastala. Nebylo to jednoduché. Vystřídala jsem několik šicích dílen, až jsem se naplno usadila v té, která pro vás šije nyní. A děkuju za to.

Lidé jsou z výrobků nadšení, moc se jim líbí. Těší mě to. Myslím si, že originalita je jediná cesta na dnes už zaplněném trhu.

Joli Petit Pytel na pleny
Joli Petit Pytel na pleny

Chtěla jsem se realizovat a také jsem chtěla, aby se látkování dostalo mezi více lidí, aby jim ho mé výrobky dokázaly ulehčit.

Finanční částky, které do obchůdku vkládám, jsou hodně vysoké. Látky jsou velmi kvalitní a jejich hodnota jde cítit. Tudíž jim odpovídá i cena. Jde opravdu o vysokou kvalitu, kterou si člověk, pokud chce, musí zaplatit.

Který svůj výrobek máte nejraději?

Prozatím jsou to určitě pytle na pleny s 3-4 kapsami.

Dále mne pak nepřestávají svým designem a barevnou kombinací přitahovat vložky do podprsenky – doplňkový typ.

A mám také velice ráda jednovelikostní vícevrstvou tvarovanou plenu. Je to vlastně novinka na našem trhu. Vymyslela jsem ji tak,

 • aby vydržela pro celé plenkové období,
 • dobře se s ní manipulovalo,
 • byla velmi savá,
 • finančně dostupná
 • a vždy perfektně seděla – střih, snappi sponka.
Joli Petit Tvarovaná plena
Joli Petit Tvarovaná plena v původním materiálovém provedení; nově má plenka svrchní vrstvu z biobambusového froté, na kterém lépe drží snappi sponka

Je inspirovaná klasickou vícevrstvou plenou. Rodiče, kteří rádi používají vícevrstvé pleny na kalhotkový sklad, musejí za celé plenové období třikrát nakoupit plnou výbavu. U této pleny toto odpadá. Je vymyšlena tak, aby seděla i nejmenším miminkům i skoro tříleťákům. Velikost plenky se upravuje pomocí předního či zadního přehnutí a díky tomu, že není všité savé jádro taženo až do krajů, nevzniká při přehybu mohutný okraj a děti tak netlačí. Zvolila jsem úžasně měkký a jemný materiál aksamit – vnitřní vrstva v barvách – ať je plenka veselejší a případné nevypratelné skvrny zaniknou a vnější vrstva froté – aby snappi sponka spolehlivě držela.

Navíc v ní má děťátko krásně útlý zadeček. Plenka nebrání v pohybu. Výhodou taky je, že ji můžete doplnit o další savá jádra, vkládací pleny, která můžete dokupovat postupně, a tudíž pro Vás nebude pořizování plenkové výbavy v začátku finančně náročné tak, jak to bývá u plenek v kompletu (tělo plenky + savá jádra).

Joli Petit Nepromokavá kapsička
Joli Petit Nepromokavá kapsička

Kde můžeme Vaše výrobky zakoupit?

Mé výrobky můžete zakoupit na

Jaké máte plány do budoucna?

V hlavě mám pár nápadů na výrobky, které postupem času realizuji. Co to bude konkrétně, se nechejte překvapit. 🙂 Nyní je ale v tvůrčím procesu jedna novinka. Je jí nový typ svrchních kalhotek na látkovou plenku.

Občas pořádám testování nových výrobků. Informace o testování uvádím na Facebooku. Pokud byste se, milé maminky, chtěly testování zúčastnit, staňte se našimi fanoušky Joli Petit na Facebooku a budete mít informace z první ruky.

Po ukončení mateřské dovolené mám v plánu vrátit se zpět do mateřské školy a v „látkovém“ tvoření pokračovat. Uvidím, jak se obchůdek rozběhne, jaký bude zájem a jak bude tato tvorba časově náročná. Nechávám to otevřené.

3 odpovědi na “Lucie Vašinová: „Lidé jsou z výrobků nadšení.“”

 1. Veřejně bych touto cestou chtěla poděkovat Lucie Vašinová​ za včerejší setkání ve Valašském Meziříčí ohledně poradenství látkových plen.
  Čekám své první dítko a rozhodla jsem se, že bych chtěla začít s látkováním, ale popravdě řečeno, jsem se v tom vůbec neorientovala a potřebovala jsem slyšet názor zkušené maminky a zároveň někoho kdo by mi poradil, kdo se látkováním zabývá. Dozvěděla jsem se plno nových informací i co se týče vývoje miminka, naučila jsem se skládat novosklad i sklad na draka a mám z toho neskutečnou radost:-)Vše jsem si mohla prakticky vyzkoušet a také mohla vše osahat a poradit se také o tom, jak pleny prát, jaké druhy plen jsou vhodné pro novorozence, apod.
  Maminky, které jste ze Zlínského či Moravskoslezkého kraje, vřele vám mohu doporučit slečnu Lucii Vašinovou.

  Lucko, ještě jednou moc děkuji za ochotu, čas a vaši trpělivost 🙂

Napsat komentář