Znáte látkové vložky?

  • Jednorázové menstruační vložky (denní, noční, intimky, s křidélky či bez, tenké, tlusté, porodnické, …)
  • menstruační tampony v různých velikostech,
  • menstruační kalíšky,
  • látkové menstruační vložky (krátké, dlouhé, předlouhé, červené, květované, modré, s fleecem, s PULem, s aksamitem, …)

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství pomůcek, které ženy potřebují během své periody. Kterou variantu zvolíme, je jen na nás, našich pocitech, zvyklostech, stavu peněženky a ochotě zkoušet nové.

Látkové vložky jsou náročnější na péči, avšak jsou příjemnější na nošení. Počáteční investice je nezanedbatelná, ale v přepočtu na dobu, po kterou žena látkové vložky využije, se tato investice bohatě vyplatí.

Kombinace menstruačního kalíšku a látkových vložek (intimek) se mi jeví jako velmi dobré řešení.

A jak vhodně připomíná společnost Mamaja, najdou některé látkové vložky uplatnění i při lehké inkontinenci moči.

Mamaja

Mamaja představuje látkovky pro maminky

Poslední týdny před porodem a první po něm nejsou pro mnoho maminek jednoduché. Některé z nich mají navíc problémy s inkontinencí. Máme pro vás tip, jak si vše ulehčit.

Inkontinence je velice choulostivý problém, o kterém se nechce žádné ženě mluvit. Cítí se špatně psychicky i fyzicky. Navíc inkontinenční vložky nejsou nijak zvlášť pohodlné. Mamaja představuje pod značkou Ella’s house alternativu k jednorázovým vložkám pro lehkou inkontinenci.

„Šijeme je ve třech velikostech a třech designech. Povrch je z biobavlny a savé jádro z konopí. Nepropustnost zajišťuje polyesterová vrstva s PUL,“ popisuje Kateřina Borunská z Mamaja group látkové vložky pro maminky. Zapínají se na patentky a mají unikátní drážkový systém. Po použití stačí namočit do studené vody a následně vyprat v pračce.

Dají se také použít jako menstruační vložky. „Látkové menstruační vložky zatím používá jen málo žen, ale jsou velice pohodlné. Já tvrdím, že když naše vložky vyzkoušíte i během menstruace, poprvé nebudete chtít, aby vaše dny skončily,“ dodává Kateřina Borunská.

 

Napsat komentář