Joli Petit: Fleece longies jsou na světě

Lucie Vašinová, Joli Petit, je nevyčerpatelnou studnicí nápadů na potřeby pro látkování. Není tedy divu, že přinesla na trh novinku v podobě FLEECE LONGIES. Fleecové svrchňáčky jsou již nějakou dobu v prodeji. O tom, jak vznikaly, se dočtete na dalších řádcích.

Joli Petit

Když se mi narodil syn, věděla jsem, že chci používat látkové plenky. Sestavovala jsem látkovou výbavu a nakoupila vše potřebné. Separačními plenkami počínaje, přes svrchní kalhotky až po pytle na pleny konče.

Používala jsem, hlavně ze začátku, klasické svrchní kalhotky s PUL zátěrem. A nepřemýšlela jsem nad tím, jestli existuje i jiná alternativa než ony. Postupem času jsem se dozvěděla o vlněných svrchních kalhotkách, které mají i nohavice. Takže mohu ušetřit čas při přebalování a obléknout synovi jen merino longies, které zastoupily jak svrchní kalhotky, tak tepláčky. Navíc jsem nemusela řešit, jestli mu budou klasické tepláčky přes látkovou plenku hezky sedět.

Říkala jsem si, jak je to úžasné a s velkou oblibou jsem je používala. Díky používání obou těchto typů jsem dospěla k názoru co se týče funkčnosti – nepromokavosti. Klasické svrchní kalhotky s PUL zátěrem nepromokají, ale často se stávalo, že kolem nožiček a v oblasti zad protékaly a znečistily tak oblečení. U merino longies se toto, pokud byly dobře nalanolinované (nutná péče o tento typ svrchních kalhotek) nestávalo. Byly tedy 100%.

Stále mi ale „vrtalo“ v hlavě, jak to udělat, aby mohlo být přebalování do látkových plen ještě jednodušší, 100% nepromokavé a prakticky bez péče o svrchní kalhotky (jak tomu muselo být u merino longies). Znala jsem tehdy vlastnosti fleecu a věděla jsem, že se z něj díky nim šijí i svrchní kalhotky.

Napadlo mě tedy, proč neprodloužit nohavice i u fleecového typ, když jsou fleecové tepláčky tak v oblibě díky

  • trvanlivosti materiálu,
  • rychlému schnutí,
  • snadné údržbě?

Zbývalo jen vyřešit oblast sedu, aby byly tyto fleece longies také 100% nepromokavé a mohly se stát nejjednoduššími svrchními kalhotkami – co se týče manipulace, údržby a byly finančně dostupnější než jejich merino varianta.

Tento nápad mi v hlavě „dřímal“ skoro 2 roky a až teď, navíc po roční pauze, která obchůdek potkala, jsem jej zrealizovala a dovedla do této podoby. Myslím si totiž, že čím jednodušší a spolehlivější přebalování do látkových plen bude, tím více je budou lidé s radostí používat a to je přece tak žádoucí.

 

Napsat komentář