Sigrid Feyferlik: „Zadeček v BIO-bavlnce není pouhým sloganem.“

Rakouská značka PoPoLiNi® se na „látkovém“ trhu pohybuje již více než dvě desetiletí.

Sigrid a Gerhard Feyferlik
Sigrid a Gerhard Feyferlik

Ačkoli je PoPoLiNi® jednou z nejdéle působících značek v oblasti látkových plen, není ani trochu zpátečnická. Tato značka drží krok a pružně reaguje na stále nové požadavky maminek, které přebalují do látkových plen. Vám přeji příjemné počtení a značce PoPoLiNi® úspěchy u českých látkařek!

Seznamte se s paní Sigrid Feyferlik, majitelkou rakouské značky PoPoLiNi®.

Jak to všechno začalo?

Asi před dvaceti pěti lety, kdy jsem jako žena diplomata nemohla pracovat, jsem jednoho dne usedla k šicímu stroji a zkusila ušít první kalhotkovou látkovou plenu pro své dítě.

Již v té době se daly koupit jednorázové vyhazovací plenky, ale nad tím jsme s manželem jen kroutili hlavou a říkali si, že takto přeci nemůže vypadat budoucnost moderního přebalování.

PoPoLiNi® Kalhotkovky OneSize, Svrchňáčky PUL, vkládačky
PoPoLiNi® Kalhotkovky OneSize, Svrchňáčky PUL, vkládačky

Samotné nakupování obrovských balíků plen a hlavně veliká zátěž životního prostředí nám nedávalo spát. Jednoho dne jsme zaslechli od přátel z Kanady, že používají látkové pleny ve formě kalhotek. Tato myšlenka mě nadchla a to byl rozhodující impulz sednout k šicímu stroji a ušít takové plenky i pro moje dítě.

Jak se z šití pro vlastní dítě zrodila značka PoPoLiNi® ?

Nezůstala jsem u vlastních dětí. Všichni naši přátelé a rodina byli z této myšlenky nadšení. Začala jsem tedy látkové pleny šít i pro svoji švagrovou a pár známých. To strhlo další vlnu zájmu lidí podobného smýšlení, kteří pochopili, že látkové pleny jsou nejen to nejlepší pro jejich děti, ale také pro životní prostředí.

Tak vznikl první obchůdek ve Vídni. Manžel ukončil kariéru diplomata a dodnes vedeme firmu společně.

V dnešní době máme kolem sta zaměstnanců a do našich plen přebalují maminky i tatínci po celé Evropě. Stále si uchováváme kontakt se všemi fázemi výroby až po distribuci. Každý den pracujeme společně s naším týmem s chutí na novinkách i běžném chodu firmy. I po letech nás to stále baví a máme i díky našim dětem a vnoučatům spoustu nápadů a energie.

PoPoLiNi® Kalhotkovka Panda jednovelikostní
PoPoLiNi® Kalhotkovka Panda jednovelikostní

Proč jméno PoPoLiNi® ?

Jméno naší firmy vzniklo vlastně úplnou náhodou, jako výsledek přeřeknutí naší kamarádky, která žila v Itálii. Navštívila nás v době, kdy jsme s plenkami začínali. O našem záměru již slyšela, a tak celá zvědavá vyhrkla: „Ukažte mně ty vaše plenky“. Italské slovo pro pleny „pannolino“ ale spletla dohromady s německým slovem „Popo“, což znamená v němčině zadeček.

Zkomolenina „Popolino“ se nám natolik zalíbila, že jsme se rozhodli nazvat tak naše pleny. A z Popolino se časem stalo Popolini. Název v sobě tedy v němčině nese slovo „zadeček“.

Co značku PoPoLiNi® odlišuje od ostatních značek látkových plen?

Zejména letité zkušenosti a kvalitní zpracování přírodních materiálů. Máme širokou nabídku, ve které najde každá maminka to pravé.

Díky výrobě v Maďarsku, za dodržování přísnych regulí EU, jsme dokázali sladit příznivé ceny se zárukou respektu k výrobnímu procesu. To znamená, že je šetrný k přírodě i k lidem, kteří u nás pracují, což je pro nás velmi důležité.

V čem jsme jedineční a na co jsme hrdí, jsou materiály, ze kterých vyrábíme naše pleny a oblečení.

Většina našich výrobků má certifikát GOTS, což je mezinárodní textilní certifikát zaručující dodržování nejpřísnějších ekologických, ale i sociálních a etických otázek týkajících se textilního zemědělství a výroby.

Díky tomu, že jsou naše pleny vyráběny z kontrolované BIO-bavlny, jsou ideálním řešením pro alergiky a děti s citlivou pokožkou. Zadeček v BIO-bavlnce tedy není pouhým sloganem.

Bylo jen otázkou času, kdy začneme z těchto materiálů vyrábět i oblečení, tak příjemné pro pokožku dětí. Dnes naše značka oblečení pro děti „iobio™“ tvoří více než polovinu naší produkce.

Jakou plánujete značce PoPoLiNi® budoucnost?

Máme radost, když za námi přicházejí nadšené maminky a pozorně nasloucháme také jejich dalším potřebám. Zůstáváme v kontaktu s realitou a zajímají nás nové trendy v oblasti zdraví a ekologie.

Proto již tradičně přicházíme s každou novou sezónou i s novými výrobky. Přichází to zcela přirozeně. Naposledy s naší vnučkou, která byla vedená k chození na nočník pomocí bezplenkové metody. To nás vedlo k vyvinutí řady oblečení pro bezplenkovou metodu, které maminkám podstatně usnadní její realizaci v každodenním životě.

Zcela převratnou novinkou jsou také naše kompostovatelné Bio-jednorázové vložky do podprsenky.

Do budoucna plánujeme prostě jen dál pokračovat v této inspirující a naplňující práci pro ty nejmenší, což s sebou jistě přinese ještě netušené dobrodružství a nové produkty.

 

Napsat komentář